Kadry decydują o wszystkim - Inicjał

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kadry decydują o wszystkim

Oferta > Historia Rosji, poszczególne książki

KADRY DECYDUJĄ O WSZYSTKIM

autor: Władimir Bieszanow
wydawca: Inicjał
ISBN 978-83-926205-5-6
format B-5, oprawa twarda, 336 stron, ilustracje

25,00 zł Dodaj

KADRY DECYDUJĄ O WSZYSTKIM
autor: Władimir Bieszanow
wydawca: Inicjał
ISBN 978-83-926205-5-6
format B-5, oprawa twarda, 336 stron, ilustracje


,,Kadry decydują o wszystkim" to zdanie Iosifa Wissarionowicza Stalina przeszło do historii. Na kpinę zakrawa jednak fakt, że tych właśnie kadr, w jednym z najważniejszych sektorów funkcjonowania każdego państwa - wojsku, Wódz Światowego Proletariatu pozbył się z łatwością. I to nie wysłał za granicę, jak choćby byłego Wodza Naczelnego a jednocześnie swego konkurenta o najwyższe stanowiska w kraju Trockiego, a... postawił pod murem.Władimir Bieszanow, rosyjski pisarz z Białorusi, autor popularnych publikacji mówiących o historii drugiej wojny światowej, w kolejnej książce, którą oddajemy do rąk Państwu stawia tezę, że to właśnie brak wyszkolonych kadr był podstawową przyczyną klęsk Armii Czerwonej w pierwszych dwu latach sowieckiej Wojny Ojczyźnianej. Większość z tych co coś potrafiła, zahartowani w bojach wojny domowej dowódcy, została starta w pył w latach Wielkiego Terroru 1936 i 37 roku, na ich miejsce przyszli zaś nowi, w większości młodzi, niedoświadczeni oficero- wie, wychowani i wykształceni już przez władzę sowiecką. Oduczeni od myślenia, i na tyle zastraszeni, że nawet myśl o własnej inicjatywie napawała ich strachem, w 1941 roku stawili czoła pancernym szykom Guderiana i Kleista - i wyszło tak jak musiało.
Dowiemy się z niej w jaki sposób powstawała, jak się zmieniała, co sobą przedstawiała Armia Czerwona. Jak szkolono żołnierzy i kadrę, jak wyglądał zwykły dzień czerwonoarmisty.
Doskonałym uzupełnieniem publikacji jest blok sylwetek kilkudziesięciu niezwykle barwnych postaci, legendarnych w Rosji atamanów, naczdiwów, komkorów, marszałków, ludzi, którzy tworzyli RKKA (Robotniczo-Chłopską Armię Czerwoną).

Patronat medialny: Histmag.org, ,,Komandos'', konflikty.pl ,,Militaria'', ,,Notes Wydawniczy'', valkiria.net, ,,Wydawca''.

SPIS TREŚCI

Od Wydawcy
Wstęp
Przywódcy
Wodzowie
Marszałkowie
Komandarmi 1. stopnia
Komandarmi 2. stopnia
Dowódcy i żołnierze
Wykaz literatury
Indeks nazwisk

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego