1945. Rok zwycięstwa - Inicjał

Idź do spisu treści

Menu główne:

1945. Rok zwycięstwa

Oferta > Historia Rosji, poszczególne książki

1945 - ROK ZWYCIĘSTWA

autor: Władimir Bieszanow
wydawca: Inicjał
ISBN 978-83-64066-00-9
B-5, 444 strony, oprawa broszurowa

35,00 zł Dodaj

1945 - ROK ZWYCIĘSTWA
autor: Władimir Bieszanow
wydawca: Inicjał
ISBN 978-83-64066-00-9
B-5, 444 strony, oprawa
broszurowa

1945 rok był ostatnim rokiem II wojny światowej, która dla obywateli ZSRS była wielką wojną ojczyźnianą. Wojska sowieckie nieustępliwie, nie oglą-dając się na straty, parły w stronę Berlina, zdobycie którego dla sowieckich wodzów było symbolem klęski III Rzeszy.,,Po drodze” była Polska, zdradzona już przez sojuszników podczas Konferencji Jałtańskiej, Rumunia, która w ostatniej chwili zdążyła zmienić orientację wojenną, Węgry, którym to się już nie udało, Austria i Czechosłowacja.Po czterech latach zmagań żołnierz sowiecki wkroczył na tereny Germanii. Wkroczył jako zwycięzca, któremu nikt już nie mógł stawić oporu, wkroczył i zaczął się mścić. A miał za co! Płonęły grabione wsie i miasteczka, masowo gwałcono kobiety, mor-dowano starców i dzieci. Rozmiar bestialstw przekroczył wszelkie granice, dobroduszny Słowianin przeistoczył się w żądnego krwi potwora. Mija-jących granicę Prus Wschodnich i Niemiec żołnierzy witał napis: ,,Oto ona, przeklęta Germania”. I w tej przeklętej Germanii rękoma żołnierzy sowie-ckich dopełniła się sprawiedliwość dziejowa.

1945... to kolejna pozycja znakomitego białoruskiego historyka Władimira Bieszanowa, ukazująca przygotowania do wojny w ZSRR i przebieg sowieckiej wojny ojczyźnianej. Nakładem naszego wydawnictwa ukazały się tego autora: Kadry decydują o wszystkim, Czerwony Blitzkrieg, 1942. Poligon czerwonych generałów (wspólnie z wyd. Harmonia), 1943 - rok przełomu.


Patronat medialny: ,,GAZETA BABICKA", GRANICE.PL. KAGERO PUBLISHING, ,,MÓWIĄ WIEKI", ,,KOMANDOS'', KONFLIKTY.PL, KSIAZKA.NET.PL, WYDAWCA.COM.PL


SPIS TREŚCI

Cud zwycięstwa
Na Berlin! Próba pierwsza
- Operacja wiślano-odrzańska
- Operacja wschodniopruska
- Operacja zachodniokarpacka
- Operacja „Argonauta”
Na Berlin! Próba druga
- Operacja dolnośląska
- Operacja pomorska
- Operacje górnośląska i morawsko-ostrawska
- Operacja wschodniopruska (ciąg dalszy)
- Operacja wiedeńska
Na Berlin! Próba ostatnia
- Przełamanie
- Doszli!


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego